Chata Solisko

Představte si, že celý den chodíte s krosnou na zádech po Tatrách, nohy vás už bolí, přestože máte kvalitní pohorky, a vyhlídky na noc v teple a suchu jsou nejasné. Horská chata Solisko přímo na sjezdovce nad Štrbským plesem vás ale zachrání za každé situace. Už samotná cesta do chaty pro vás bude skvělým zážitkem. Doporučujeme nechat podpatky a šaty doma a obléct se spíše do větrovky. Bude se vám hodit. Značka: pro dobrodruhy!

Vybavení

Jak to tam chodí

Nenechte se odradit polohou chaty, ba naopak. K Chatě Solisko se dostanete sice jen lanovkou, ale už samotná cesta za to stojí. Nedoporučujeme se proto zabalit do velkých kufrů, ale raději do krosny, kterou si můžete jen hodit na záda. Ostatně se nepředpokládá, že by míso využívali lidé k dlouhodobějšímu pobytu, ale spíš na jednodenní přespání v horách. Přeci jen v létě by se dalo přespat venku pod stanem nebo pod širákem, ale každý na takové dobrodružství není a v zimě bychom vám to ani nedoporučovali. 

Kde budete spát

Ač se na první pohled zdá chata celkem prostorná, opak je pravdou. Najdete v ní pouze jeden soukromý, dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením. Za to je ale ohromně útulný a až spatříte ten výhled z postele na Tatry, hned budete rezervovat datum. Na chatě se ale ve výsledku vyspí mnohem víc hostů. Možná se vám už někdy stalo, že pod vlivem společenské únavy se vám podařilo usnout v podniku na stole. Tady vás za to nebudou vyhazovat z hospody, ale rovnou vám na stole ustelou a připraví lože na spaní. Po deváté hodině večer se restaurace přemění na noclehárnu, kde se vyspí až devět hostů. Ráno se můžete opláchnout v umyvadle a vyrazit o dům dál. Místo je tak vhodné pro turisty, kterým stačí mít střechu nad hlavou a čisté peřiny.

Co tam můžete dělat

Hlavním cílem Chaty Solisko je poskytnut hostům přespání na nevšedním místě a posilnit je dobrým jídlem a pitím.  Proto si v kuchyni můžete dopřát především tradiční slovenskou kuchyni a zapít ji českou plzní nebo půllitrem slovenského piva Šariš. Zahřát se můžete vydatnou gulášovou, houbovou nebo česnekovou polévkou, hovězím nebo segedínským gulášem, koprovkou nebo klasickou klobásou s čerstvým chlebem. Na slovo dieta tu kuchaři úplně neslyší, ale kdo by si chtěl po celodenním výšlapu dát salát? A kam se vydat druhý den po přespání? Pokud jste cestou minuli Štrbské pleso, tak rozhodně tam. Nebo cestou dál na Vodopád Skok, Nižné Wahlenbergovo pleso nebo vystoupejte na Furkovský štít a jen se kochejte výhledem.

Co byste měli ještě vědět

  • Pokud využijete noclehárnu, zalehnout můžete nejdříve v devět hodin večer a budíček je nastaven na šestou hodinu ranní
  • Do chaty se dostanete buď pěknou túrou nebo lanovkou ze Štrbského Plesa
  • Ubytovaní hosté mají slevu na celý sortiment kuchyně
  • Spojit se tu se světem také můžete skrze wifi

Další nabídky v této lokalitě

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Upper Class

Mountain Resort Ždiar

Apartmány

Liptovský dvor

Penziony

Horský Hotel Sliezsky dom

Hotely

Gašperov mlyn

Malé penziony