Hejlův mlýn

Rodina Hejlových vlastní mlýn v malebném údolí Bájského potoka už po generace. Obilí se zde mlelo až do 40. let, od 70. let, po smrti posledního mlynáře, mlýn nebyl obýván a chátral. Vnučka posledních mlynářů se s manželem a otcem rozhodla stavení opravit. Mlýn je citlivě zrekonstruován, doplněn moderními prvky. V původní mlýnici vznikla společenská místnost, zachována byla „lednice“, kde je na původní hřídeli nové mlýnské kolo. Klid, pohoda, zpěv ptáků a silný genius loci vytváří ideální místo pro vaši dovolenou.

KDE BUDETE BYDLET

V mlýně se nachází 5 apartmánů, jejichž kapacita lze ještě rozšířit přistýlkami. Apartmány jsou pěkné, čisté, promyšlené. Mají dostatek úložných prostor, pohodlné matrace v postelích. Všechny jsou prostorné, s vlastní koupelnou a vybavenou kuchyňkou. V přízemí, v prostoru bývalé mlýnice, vznikla společenská místnost s posezením, krbem, dětským koutkem a hlavně s výhledem na nové funkční mlýnské kolo. 

CO TAM MŮŽETE DĚLAT

Ač téměř na samotě, je Hejlův mlýn výborným místem pro výlety pro turisty, cyklisty i běžkaře. Základní sportovní vybavení si zde dokonce můžete půjčit. Kousek od mlýna je koupaliště a tenisové kurty, v tělocvičně místní školy je horolezecká stěna. Běžkaři mohou při vydatnější sněhové nadílce nastoupit do stopy přímo u penzionu, po 15 minutách jízdy autem pak budou na upravených běžeckých okruzích v Čenkovicích. Na rodiny s dětmi čeká menší vlek ve vedlejších obcích Výprachtice a Bystřec, velký lyžařský areál je v Čenkovicích.

CO BYSTE MĚLI JEŠTĚ VĚDĚT

  • Kuchyňky v apartmánech jsou vybavené.
  • Možnost objednání Čaje o páté s místní specialitou čermenskými koláči, snídaňového a piknikového koše. Snídaně a večeře možnost domluvit.
  • Celý objekt je nekuřácký.
  • Sportovní potřeby lze zapůjčit na místě, můžete využít i venkovní posilovací stroje.
  • Domácí mazlíčky nechte doma.
  • Wifina a parkování zdarma.

Hejlův mlýn

Horní Čermná 190
561 56, Horní Čermná
Česká republika

Další nabídky v této lokalitě

Kozí chlívek

Penziony

Zámecký resort Sobotín

Hotely

Hotel & Depandance Kopacka

Hotely

Ubytování Javorka

Malé penziony

Hotel Aplaus

Hotely