Mlýn Danemark

Už když přijíždíte k mlýnu skrytou lesní cestou podél říčky Vrchlice, tušíte, že klidné místo k vašemu odpočinku se blíží. Není tu recepce, zato vždy milý, ochotný personál, který se vás ujme od prvních okamžiků vašeho příjezdu. 7 designových pokojů a různá zákoutí mlýna včetně vyhřívaného bazénu nabízí všem, kdo potom touží, naprosté soukromí a ničím nerušený klid.


Jak to tam chodí

Všude okolo sebe vidíte rukopis majitelky Gabriely Marcinkové, jejímu smyslu pro design a zvláště detaily, které jsou vesměs všechny z jejího obchodu Flamant. Originální myšlenka Flamantu byla založena na reinterpretaci starožitného nábytku a dekorativních předmětů s citem pro perfektní spojení mezi minulostí a přítomností. Kuchyně a restaurace dominuje celému hotelu. Dojem umocňuje samotný vzdušný prostor restaurace s ohromným krbem uprostřed. Pokud to suroviny dovolí, s kuchařem se můžete domluvit na jakémkoli vašem chuťovém přání. Příjemný pocit dolaďuje všudypřítomné kvalitní jemné ozvučení, tóny jazzu, blues grass nebo francouzských šansonů.

Kde budete spát

Doslova v postelích jak pro krále a královny. Nesmírně pohodlné spaní, jemné a luxusní povlečení, bezpočet polštářů, udělají své. Každý ze 7 pokojů je trochu atypický, ale všechny jsou prostorné a více než komfortně zařízené. Navíc je tu samostatný malý kouzelný domeček. Na pokojích najdete navíc luxusní kosmetickou řadu Suzanne Kaufman.

 

Co tam můžete dělat

Den můžete strávit u bazénu a nejenom v letních měsících, je vyhřívaný. Všudypřítomné zákoutí mlýna, jeho rozlehlé zahrady a patia, přímo vybízí k tomu si někam zalézt a v klidu si konečně přečíst dlouho plánovanou knihu. Pro horolezce a horolezčata, jsou tu skály a vůbec nejsou špičatá, takže tu můžete lézt a ty méně zdatní, můžou se procházet okolo Vrchlice a nebo navštívit opravdu kouzelné a nádherné město Kutná Hora (cca 20 min. pěšky). To je výlet v klidu i na půl dne. My rozhodně doporučujeme se moc od mlýna nevzdalovat, nechat se rozmazlovat a mlýn si pořádně užít.

Co byste ještě měli vědět

Všechny pokoje jsou nekuřácké.

V ceně pokoje je snídaně a večeře podávána formou čtyřchodového degustačního menu.

Milovníci čaje mohou ochutnat nespočet druhů čajů Mariage Frères.

Dá se platit kartou.

Wi-fi je omezená s ohledem na umístění mlýna mezi skálami a v lese.

Pejsci jsou tu vítáni.

Malé děti pro klid nás dospělých tu nenajdete.

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Upper Class 2018 Vítěz v kategorii Upper Class 2018
  • Vítěz v kategorii Upper Class 2017 Vítěz v kategorii Upper Class 2017
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

Palace Kutná Hora

Hotely

Mamma's Boutique Hotel

Boutique hotely

Chateau Hostačov

Hotely

Spa Hotel Felicitas

Hotely

Domesi Concept House - Budíkov

Kouzelné chalupy