Restaurace Dvůr Perlová voda

Zrekonstruovaný statek ležící necelou hodinu cesty od Prahy Vám vyrazí dech. Především svou velikostí, možnostmi, které hostům nabízí, a výbornou kuchyní, která ctí sezónnost, kvalitní suroviny a moderní zpracování.

Kde budete jíst


Restaurace Dvůr Perlová voda Vás překvapí svým velkorysým prostorem. Najdete tu vysoké klenuté stropy s přiznanými cihlami, stoly z masivního dřeva, krb a kované lustry navržené architektem na míru. Uprostřed restaurace je otevřená kuchyně, ve které můžete pozorovat kuchaře při práci a těšit se na kvalitní domácí jídlo z čerstvých surovin.

Šéfkuchař unikátního pop up projektu Forbidden Taste, Petr Heneš, z místní restaurace vytvořil skvost, za kterým se sem sjíždí lidé nejen z blízkého okolí. Dnes tuto restauraci o rozměrech fotbalového hřiště vede ambiciozní šéfkuchař Robert Loos, který vařil ve vyhlášených pražských restauracích jako je Alcron, La Rotonde, Augustine nebo Aromi a který má za sebou několik stáží u michelinských zahraničních kuchařů. Neoslní Vás tu fine dining, to by se na statek ani nehodilo, zato si tu pochutnáte na poctivých a moderně pojatých jídlech a potěšit Vás může fakt, že si spoustu surovin pěstují přímo v areálu na vlastních polích a zahradách. 

Kuchyň také nedávno rozšířili o profesionální pekárnu a dezerty od místních pekařek jsou už vyhlášené široko daleko. Denně v nabídce najdete domácí koláče a buchty. 

V létě tu funguje venkovní eco bistro s dobrotami z grilu, domácími burgry, gulášem, zkrátka rychlá forma občerstvení, která potěší především kolemjedoucí cyklisty. V nabídce najdete domácí limonády a místní pivo Lanýž, které si vaří ve vlastním minipivovaru. Pobudete v netradiční prostoru z lodních kontejnerů, odpočinete si na trávě a vše vám naservírují na ekologických obalech.

A jako dárek na rozloučenou si tu nakoupíte domácí marmelády, paštiky, zavařené okurky, zeleninu, med, sirupy.    

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Restaurace 2018 Vítěz v kategorii Restaurace 2018
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

Dvůr Perlová voda

Penziony

Yard resort

Penziony

Dvůr Hoffmeister

Hotely

Na Kmíně

Penziony

Apartmány Salabka

Apartmány