TeePee&Spa

Kdo by neznal Vinnetou a jeho krásnou Rybanu. A kdo si někdy neříkal, jaké by to bylo spát v TeePee uprostřed lesa, obklopeni jen zelení. Milujeme všechny nevšední ubytování a když jsme objevili bydlení v indiánské obydlí uprostřed lesa, věděli jsme, že to je přesně to, co nám zde chybělo. Rezervujte ale rychle, většina víkendových termínů je do poloviny příštího roku vybookovaná. 

Teepee (též týpí, tee-pee nebo tepee) bylo obydlím Indiánů Velkých plání a přilehlých oblastí. Samotné slovo pochází z lakotštiny a jeho původní význam je prostě obydlí. Základ teepee tvoří velká plachta, kterou indiáni sešívali z bizoních kůží a později z látky kupované u bělochů, napnutá na 9–20 dlouhých dřevěných tyčích do tvaru kužele.

V teepee pro Vás připravili velmi pohodlné ubytování až pro 5 osob, kde můžete strávit příjemné dny plné relaxace a pohodlí od zimních mrazů až po letní vedra. Oproti indiánům zde najdete sprchový kout, toaletu, lednici naplněnou vybranými vínky a dobrotami z naší produkce, pelet ová kamna s plně automatickým komfortním provozem a ručně vyrobený nábytek ze surového dřeva.

Kromě komfortu určeného k obývání můžete u teepee využít venkovních prostor a zákoutí relaxační wellnes zóny pro nerušený odpočinek, slunění, čtení, rozjímání či sklenku něčeho dobrého. Vířivku i saunu jsme nechali zhotovit z cedrového dřeva ceněného už ve starověku. Dřevo obsahuje pryskyřici, která mu propůjčuje svou typickou, nádhernou vůni. Cedrové dřevo má navíc antibakteriální a protizánětlivé účinky, dokáže zklidnit a uvolnit celý nervový systém a značně posílit imunitu.

Voda čerpaná ze starého vrtu hlubokého téměř 120 m ve spojení s cedrovým dřevem vytváří nezapomenutelnou medově zbarvenou lázeň. Teplotu lázně i sauny si sami regulujete topením ve speciálních kamnech na dřevo. A po saunování se zchladíte pod venkovní sprchou.

K luxusnímu odpočinku patří také skvěle připravené jídlo. Grill Mistr dorazí na místo ve smluveném čase se všemi surovinami dle vašeho přání, roztopí gril a naservíruje vám vynikající lahůdky přesně tak, jak je máte rádi. A pokud trošku závidíte hostům Stromhouse tu výšku, dopřejte si snídani nebo sklenku vína při západu slunce ještě o metr výš: na vyhlídkové terase teepee.

Číst více

Jak to tam chodí?

Slovo teepee pochází z lakotštiny a znamená obydlí. Základ teepee tvoří velká plachta, kterou indiáni sešívali z bizoních kůží a později z látky kupované u bělochů, napnutá na dlouhých dřevěných tyčích do tvaru kužele. Majitelé pro vás tak vytvořili luxusní indiánské ubytování. A co když vám řekneme, že nemusíte vařit a dokonce vám majitelé zajistí grill mastera, který za vámi přijedete ve smluvený čas, zatopí pod grilem a naservíruje vám vaše oblíbené pochutiny.

Kde budete spát?

V TeePee máte k dispozici pouze jednu místnost, ale pohodlně se do ní vejdete až v pěti lidech. Dva na manželskou postel a další tři na palandu, která je ve spodní části rozkládací. V oddělené části pokoje je pak plně vybavená kuchyňská linka s masivním stolem, u kterého můžete všichni sedět a ráno snídat. Pokud tedy samozřejmě nebude venku teplo, abyste mohli posedět pár metrů nad zemí, v korunách stromu. Nemusíte se bát, že by to bylo s hygienou jak za dob indiánů. Do teepee se vešla i krásná koupelna se sprchou a toaletou.

Co tam můžete dělat?

Kromě toho, že můžete jen tak odpočívat a kochat se krásou všude kolem, můžete po celou dobu využívat vířivku a saunu. V zimě si pouze pod vířivkou zatopíte, nasadíte na hlavu čepici a hurá do ní. Vedle je pro vás připravena i venkovní sprcha, pro nutné zchlazení ze sauny. 

Pro milovníky pohybu je možnost pronajmout si tenisový kurt jen pár metrů od teepee, nebo si půjčte horská kola. S nimi můžete dojet do Českého Šternberka kolem vyhlášené restaurace Na Marjánce nebo si udělejte procházku do města Sázava. Určitě to stojí za to.

Co byste měli ještě vědět?

  • Snídaně je v ceně ubytování, připlatit si můžete pouze královskou snídani
  • Mazlíčci sem bohužel nemají přístup
  • Majitelé mysleli i na nejmenší detaily, například v podobě stylových papučí
  • Wifi byste tu hledali marně. Ale komu by neprospělo být chvíli offline? 

TeePee&Spa

Pyskočely 32
281 63, Vlkančice
Česká republika

Další nabídky v této lokalitě

Krčínův Dům

Hotely

Hotel Casa Marcello

Hotely

Hotel Prezident

Hotely

Na Bělisku

Penziony

Jáňův dvůr

Malé penziony