Vinařství Gotberg

Jsou vinice tradiční, kde vína pěstují už desítky let, a pak taková, která vznikla teprve před několika lety. Vinařství Gotberg je příkladem moderního podniku, ale už teď se má rozhodně čím pochlubit. Jeho budova získala ocenění "Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009" a podzemní degustační místnost získala díky své podobě název Diamant.  

Kde budete spát

K dispozici je sedm pokojů, které je možné po degustaci využít k přespání. Pokoje jsou střízlivě, minimalisticky zařízené. Vše je podřízeno tomu, že se člověk ocitne uprostřed vinařství s nádherným výhledem na Pálavu. Až na výjimky nejsou pokoje určeny pro soukromou klientelu, podnik se ale skvěle hodí pro oslavy, svatby a firemní večírky.

Co tam můžete dělat

Vína z Gotbergu byla oceněna na četných mezinárodních i domácích soutěžích, takže by byla pěkná hloupost je neochutnat. V samotné obci najdete románský kostel ze 17. století, na okraji obce se tyčí kopec a u něj Popická kaple s Popickou studnou. Necelý kilometr zavsí pak najdete vyhlídku Sealsfieldův kámen, která nabízí jednu z nejkrásnějších vyhlídek NP Podyjí.

Co byste měli ještě vědět

Vinařství se zaměřuje na tradiční i nové odrůd vína.

Obhospodařuje 56 hektarů vinic.

Patří k největším bio producentům hroznů v Česku. 

Pokud se na jižní Moravu nechystáte, doporučujeme vína alespoň ochutnat. Naším favoritem je rýnský ryzlink zrající v akátovém sudu.

Další nabídky v této lokalitě

Apartmány V Jámě

Apartmány

Vinařství Peřina

Malé penziony

Café Fara

Penziony

Vinný Tunel

Malé penziony

Renesanční dům Mikulov

Apartmány